Kamu SM® Bilgilendirme

 

Mali Mühür Almak Artık Çok Daha Kolay

Mali Mühür Kullanıcılarının Dikkatine,

E-Defter uygulamasına geçmesi gerekmekle birlikte henüz mali mühür sertifikalarını temin edemeyen mükellefler hakkında duyuru için tıklayınız.

Mali Mühür Kullanıcılarımızın Dikkatine !

Mali Mühür Sertifikasını teslim alan kullanıcılar “Nasıl Kullanacağım” linkine tıklayarak açılan sayfadaki adımları sıra ile gerçekleştirdikten sonra sertifikalarını kullanabilirler.

Yardım Masası

Mali Mühür Sertifikasını Nasıl Kullanabilirim?

Kamu Sertifikasyon Merkezi'nden almış olduğunuz sertifikanızı kullanabilmeniz için gerekli işlemlere Kamu SM - Sertifikamı Aldım Ne Yapmalıyım? sayfasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mali Mühür Sürücülerini Nasıl Yükleyebilirim?

Sürücü Yükleme sayfasına Kamu SM - Sürücü Yükleme Servisi linkinden ulaşabilirsiniz. Bu sayfanın en altında yardım videoları bulunmaktadır.

PIN Oluşturma İşlemini Nasıl Yaparım?

Kamu SM Online İşlemler sayfasına giriş yaparak, Mali Mühür İşlemleri – Diğer Mali Mühür İşlemleri adımlarını takip ederek, PIN Oluşturma/Kilit Çözme menüsü üzerinden PIN oluşturma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yardım için Kamu SM – PIN Oluşturma sayfasındaki videoyu izleyebilir veya yazılı olan işlem basamaklarını takip ederek, PIN Oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Mali Mühür Şifre/Parola Kilitlendi Ne Yapacağım?

Uyarı 1: PUK kodu ile asla işlem yapmayınız! Kartınız kullanılamaz duruma geleceği için ücreti karşılığında yenilenecektir.

Uyarı 2: Doğrulama kodunu Akis Kart İzleme Aracı uygulamasında PUK Kodu olarak asla kullanmayınız!

Uyarı 3: PIN oluşturma işlemi esnasında sertifikanızın bilgisayarınıza takılı bulunması ve bilgisayarınızdaki Java uygulamasının güncel ve sayfada çalıştırılabilir olması gerekmektedir.

Kamu SM - Kilit Çözme Yardım sayfasındaki videoyu izleyebilir veya adım adım yazılı olan işlem basamaklarını takip ederek Kilit Çözme işlemini yapabilirsiniz.

Hata Aldığımda Ne Yapabilirim?

Sık alınan hatalar hakkında çözüm üretmek ve sertifikanız hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Kamu SM tarafından geliştirilmiş uygulamayı bilgisayarınıza Kaşif Uygulaması sayfasına tıklayarak indirebilirsiniz. Kaşif ile kartınızın bilgilerini kontrol ettikten sonra 444 5 576 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak veya bilgi[at]kamusm.gov.tr adresine mail atarak sertifikanızla ilgili bilgileri bizlere iletebilir ve yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular için Tıklayınız